SMCJ14CA-AT
Manufacturer:
Brightking Electronic
Mfr.Part #:
SMCJ14CA-AT
Datasheet:
Description:
TVS Diodes SMC(DO-214AB) SMD/SMT Working Voltage:14 V Breakdown Voltage:15.6 V Clamping Voltage:23.2 V Peak Pulse Power:1.5 kW Polarity:Bidirectional
ParameterValue
Max Operating Temperature150 °C
Min Operating Temperature-65 °C
PackagingReel
RoHSCompliant
PolarityBidirectional
Working Voltage14 V
Output Current1.4 A
Peak Pulse Current64.7 A
Number of Channels1
Breakdown Voltage15.6 V
Clamping Voltage23.2 V
Peak Pulse Power1.5 kW